Повітроводи з оцинкованої сталі. Купити повітроводи з оцинкованої сталі

0
1629

Оцинковані повітроводи, труби, короби для вентиляційної витяжки

 

Вентиляційний повітропровід — всередині нього відбувається циркуляція і транспортування повітря у вентиляційній системі. Він також безпосередньо контактує з речовинами і випарами, які містить повітря.

Тому необхідно професійно вибирати матеріал виготовлення воздуховода і його параметри, від яких також багато залежить.

Виготовлення та види оцинкованих повітроводів

Оцинковані повітроводи виготовляють зі сталі, яку обробляють цинком гальванічним способом.

Завдяки такому покриттю виріб захищений від проявів корозії, може взаємодіяти з вологою і високими температурами до 80-90 °, але не взаємодіє з агресивними умовами, такими як підвищена температура і хімічні випаровування.

Виготовлення повітроводів з оцинкованої сталі виконують різної форми і в різних варіаціях, наприклад:

Круглі повітроводи, до них відносяться: спірально-навивні, прямошовні та фасонні деталі (качка, трійник, хрестовина, адаптер);

Прямокутні повітропроводи, до них відносять: прямошовні венткороба, і фасонні деталі (качка, трійник, хрестовина, адаптер).

Виготовляють спірально-навивні повітроводи тільки з оцинкованої сталі, вони дуже міцні завдяки накладенню шарів стали один на один.

Перший етап створення спірально-навивних повітропроводів — це скручування сталевого штрипса (металевої стрічки) в спіраль, після чого на краях перетинів шарів спіралі утворюють фальцеві замки. У готовому вигляді труба досягає розміру 3 метри.

Встановлюють спірально-навивні повітроводи в системах побутової, промислової та інших видах вентиляції.

Примітка

Великий асортимент оцинкованих повітроводів обумовлений, тим що їх застосовують в різних видах вентиляційних систем. Повітроводи виготовляють за державним стандартом. Що стосується листів оцинкованої сталі — їх виготовляють з різних ГОСТам.

ГОСТ 14918-80 застосовують для повітроводів, які взаємодіють з максимальним відсотком вологості — 60%, і з температурою до 80 ° С, з товщиною стали 0,5-1 мм.

ГОСТ 5632-72 застосовують для повітроводів, які взаємодіють з максимальною температурою 500 ° С і з хімічними елементами в складі повітря або газу.

Шкала балів вогнестійкості, всіх видів будматеріалів, ділиться на 5 класів. Оцинковані повітроводи відносяться до нульового. В Відповідно до цих характеристик оцинковані повітроводи, які встановлені під стелею повинні переносити температуру вогню не більше 90 хвилин, ті що встановлені на стінах — близько півгодини.

 

Прямошовні круглі повітроводи є рівномірну круглу трубу з одним поздовжнім швом уздовж воздуховода.

Процес виготовлення проходить наступним чином:

По краях листової сталі прокочують фальцевий замок;

Лист металу вставляють в вальца для освіти закругленою (дугоподібної) форми.

Останній етап — це з’єднання і припаивание двох замків в один прямошовні.

Прямокутні повітропроводи (вентиляційні короба) цінуються зручністю монтажу і функціональністю розміщення.

Важливо відзначити що один прямокутний повітропровід або вентиляційний короб за розміром здатний замінити кілька круглих, це одночасно допомагає заощадити витрати коштів на метал. Наприклад максимальний діаметр круглого воздуховода 1,25 метра, а прямокутний може бути 2,5х2,5 м. Відповідно він пропускає більшу кількість обсягу повітря, а витрат на метал — менше.

У готовому вигляді ширина прямокутного повітроводу досягає до 5 метрів.

 

Параметри оцинкованих повітроводів

 

Щільність воздуховода оцинкованих повітроводів поділяють на стандартну і щільну. Це характеристика венткороба або круглого воздуховода завжди залежить тільки від якості з’єднання і монтажу.

Товщина стін варіюється від 0,55 до 1,5 мм. Товщина стін труб з оцинковки для систем аспірації повинна бути не менше 0,9 мм.

Максимальна швидкість потоку повітря в оцинкованому воздуховоде повинна досягати не більше 30 м / сек, максимальний рівень тиску ≈ до 3000 Па.

Повітроводи в системі вентиляції виступають як складова системи вентиляції разом з вентиляційним обладнанням, комплектуючими і тд.

З’єднання, які використовують для монтажу — це фланцеве, на шині, через ніпель і тд.

Відмінності між прямошовнимі і спірально-навивні повітроводи

Перевага спірально-навивні повітроводи в швидкості виробництва і низькою ціною, але з-за ребристості спірально-навивних повітропроводів їх застосування небажано в системах аспірації, пневмотранспорту і т.п.

Чистка оцинкованих повітроводів

 

Важливо відзначити, що подбати про чистку оцинкованих коробів і круглих повітропроводів потрібно на етапі проектування, зробити систему розбірною і доступною для обслуговування (але такого практично ніхто не робить). Тому бетонувати, замуровувати повітроводи і вентиляційні короба з оцинкованої сталі, як мінімум небажано.

Якщо на етапі створення системи цього не передбачили, то проводити чистку як правило, важко, дорого і неефективно.

Тому краще створити систему з фільтрацією повітря і захистом від будь-яких забруднень воздуховода. Ці питання краще вирішити до того як вони виникнуть.

Якщо ж все-таки виникне необхідність в чищенні воздуховода, то краще залучити фахівців зі спеціальним обладнанням.

 

Утеплення та ізоляція оцинкованих повітроводів

Оцинковані короба і круглі повітроводи можна додатково утеплити і / або ізолювати за допомогою:

— пенофола;

— k-flex;

— скловати (скатна покрівля) зберігає тепло воздуховода взимку, а влітку утримує прохолоду.

 

Зверніть увагу!

Основні помилки які допускають клієнти при виборі і установці повітроводів, а також їх наслідки:

— відмовляються від установки фільтра або неправильно підбирають його (форму, параметри продуктивності. Використовують невідповідні для фільтра додаткові матеріали, ставлять не в тому місці, де це необхідно;

— невірно підбирають перетину повітроводів;

— використовують неправильні способи монтажу і з’єднання і розміщення;

— не враховують властивості повітря: температуру, вологість і характер забруднення;

— не враховують щільність, товщину стінок воздуховода;

— замовляють повітропровід без проекту і попередніх розрахунків;

— встановлюють повітропровід «на око»;

— економлять на обладнанні, що не дозволяє зробити систему повноцінної;

— змішують матеріали, наприклад до оцинковані монтують з пластиком і т.п .;

— вибирають повітроводи з невідповідних матеріалів.

Хочемо звернути Вашу увагу, що не завжди і не скрізь можна встановлювати оцинковані повітроводи, тому рекомендуємо ознайомитися з нашими розділами на сайті: «з нержавіючої сталі», «з чорної сталі», «гнучкі», «напівтверді» — натисніть на напис, щоб перейти в розділ.

Повітроводи з нержавіючої сталі — найміцніші, стійкі і дорогі. Вони взаємодіють з високими температурами до 400 С °, з вологою, а також з хімічними випарами і з іншими умовами агресивного середовища. Варто зазначити що у них відмінний зовнішній вигляд.

Крім того важливо відзначити, що існує виробництво харчової нержавіючої сталі.

Ціни повітроводи з оцинкованої сталі значно нижче, ніж у попередньої. Оцинкування завдяки своєму покриттю не боїться вологи і температури до 90 °, і на відміну від попередніх не взаємодіє ні з вологою, ні з хімічними випарами.

Чорна сталь — це міцний потужний дешевий абразивостійкий вогнестійкий матеріал, який не взаємодіє ні з вологою, ні з хімічними випарами.

 

Купити або замовити повітропровід за доступною ціною, а також комплектуючі пристрої і деталі для нього можна на https://7-vz.com/ua/category/vozdukhovody-iz-otsinkovannoy-stali/ сайті. Зробіть замовлення з будь-якого міста України і країн СНД, це можливо без будь-яких ускладнень.