Table of Contents
Властивості і відмінності пластикових і металевих повітропроводів
Повітропровід — це невід’ємна частина для систем вентиляції, кондиціонування та опалення. Він призначений для транспортування і циркуляції забрудненого і чистого повітря. Подача і викид повітря здійснюються безпосередньо і за допомогою вентилятора.
Асортимент повітропроводів
Для створення воздуховодних труб використовують такі матеріали як:
— ПВХ (полівінілхлорид);
— Поліефір, алюміній, фольга (гнучкі повітроводи);
— Метал (до цього розряду відносяться нержавіюча, оцинкована, чорна сталь).
До воздуховодів круглого перетину можна віднести: спірально-навивні, прямошовні, фасонні вироби (відводи, переходи, хрестовини, дифузори, трійники).
До воздуховодів прямого перетину можна віднести: прямошовні, фасонні вироби (ті ж самі, що і для круглого перетину).
Варіанти з’єднання пластикових і металевих повітропроводів бувають:
— рейковий;
— фланцеве;
— зварений.
Де можна використовувати пластикові та металеві повітроводи
Давайте розберемо докладніше спектр призначень пластикових і металевих повітропроводів.
Пластикові повітроводи
Пластикові повітроводи використовують в будівлях побутового призначення, особливо в приміщеннях з підвищеною вологістю, а також для витяжки на кухні, в квартирах і для спорудження систем вентиляції в приміщеннях громадського призначення.
Що стосується кухонної витяжки, в цьому випадку пластикові повітроводи застосовують для виходу у вентиляційну шахту.
Повітроводи із пластику на відміну від металевих повітропроводів легкі, прості в монтажі і не піддаються корозії.
Сполучні деталі для пластикових повітроводів можна виділити такі: з’єднувач, відведення, трійник, настінна пластина для круглих каналів, редуктор, тримач для круглих каналів.
Металеві повітроводи
Металеві повітроводи відрізняються по міцності, зносостійкості, можливості переносити всілякі агресивності в тому числі і абразивність. Крім цього в порівнянні з пластиковими металеві можуть використовуватися на високий тиск і величезні витрати повітря.
Щоб досконально розібратися в особливостях металевих повітропроводів необхідно розглянути всі метали з яких їх виробляють — це нержавіюча, чорна, оцинкована сталь.
Найстійкіша надійна і дорога — це нержавіюча сталь, її відносять до легованих металів тому, що вона містить домішка хрому, титану, марганцю, нікелю, кобальту і молібдену.
Повітроводи з нержавіючої сталі встановлюють в медичних установах, в хімічній промисловості, а також на виробництвах, де повітропровід буде взаємодіяти з агресивними умовами.
Повітроводи з оцинкованої сталі на відміну від нержавіючої не впораються з подібними умовами, але в свою чергу вони не схильні до впливу вологи завдяки покриттю цинком.
Повітроводи з чорної сталі на відміну від раніше перерахованих — пожаростойкие і вогнестійкі, але не створені для взаємодії з хімічними випарами і вологою. Їх встановлюють в котельнях і в приміщеннях подібного призначення.
Який можна зробити висновок?
Властивості кожного з матеріалів і металів повітропроводів підходять під різні умови.
Для сприятливих і побутових умов використовують пластикові повітроводи. Для агресивних умов з великим тиском — металеві.
Ознайомтеся з асортиментом металевих, пластикових повітроводів і комплектуючих для них на сайті компанії «Вент-Заводи» за посиланням https://7-vz.com/category/vozduhovody-kruglye-prjamougolnye/. Телефонуйте з будь-якого міста України і країн СНД, для докладної консультації номер телефону ви знайдете за раніше наданої посиланням.