Просування сайтів у пошукових системах інтернету: що про це варто знати власникам ресурсів?

0
509

Уявіть собі, що ось є дуже якісне у своєму роді дещо, а є людина, котрій це дещо конче потрібно. Але людина не знає, де знаходиться така жадана нею річ, метушиться в пошуках, питає знайомих або просто обізнаних у цій справі людей. Так от, головна мета просування сайту — влаштувати зустріч вашого інтернет-ресурсу з шукачем, якого він може зацікавити.

Насправді засобів для цього декілька — класичне SEO, контекстна реклама, соціальні мережі, поштові розсилання тощо. Але у SEO є декілька переваг:

  • Воно потребує багато фінансових вливань лише на початковому етапі. Інші методи залучення відвідувачів пов’язані з регулярними сталими витратами.
  • Так, результат не такий швидкий, як, наприклад, у контексту. Перші відчутні зрушення трафіку з’являються наприкінці третього місяця. Але вони набагато триваліші. Якщо початкові роботи виконані якісно, то кількість переходів з пошуку буде тільки зростати. І основне завдання полягатиме у тому, аби покращувати контент, інтерфейс сайту, підтримувати подану інформацію актуальною та слідкувати за оновленнями пошуковиків — одним словом, піклуватися про юзабіліті та репутацію ресурсу.
  • За кількістю приведених відвідувачів на сьогодні пошук залишається лідером. Конкуренцію складає контекстна реклама. Але в щільно заповнених категоріях вартість кліка може сягати невиправдано великих сум.
  • Перед оптимізацією спеціалісти проводять ретельну діагностику сайту, яка виявляє безліч помилок, серед яких часто є фатальні. Без цього ресурс міг постійно збоїти, а власник і не розумів би, в чому справа.

Тож якщо ваш сайт створений розв’язувати комерційні питання, без просування в пошукових системах не обійтись.

То що ж таке «просування сайту»?

Аби знайти інформацію в мережі інтернет, ми використовуємо пошукові системи — Google, Yahoo та багато інших. Наш єдиний інструмент — пошуковий рядок, куди ми вбиваємо свій запит. Далі, використовуючи певний алгоритм, пошуковий робот (спеціальна програма) відбирає сайти, що мають відповідати нашому запитові. Порядок розташування сайтів залежить від їх релевантності (відповідності заданому запиту).

Просування або SEO (search engine optimization — пошукова оптимізація) — це комплекс заходів, що мають на меті повідомити пошуковику про тематику кожної сторінки нашого сайту, а також запевнити його в корисності ресурсу для користувачів. Для цього сео-майстер виконує величезний пласт робіт:

  • збирає запити та проводить їх кластеризацію;
  • розробляє зручну для користувачів структуру сайту;
  • прибирає дублі сторінок;
  • реєструє сайт на картах пошукових систем;
  • організовую правильну внутрішню перелінковку (посилання між окремими сторінками ресурсу);
  • прописує зрозумілі назви сторінок, метатеги, формує завдання для копірайтерів, що створюють унікальний текстовий контент.

Це — внутрішня оптимізація сайту. Коли її виконано, час братися за зовнішню. Вона полягає в отриманні посилань з інших ресурсів. Але не абияких: за неякісні посилання можна отримати штраф у вигляді заниження позицій у видачі та навіть бан.

Самостійне просування VS залучення профільних фахівців

Практика показує, що займатися і безпосередньо бізнесом, і просуванням сайту одна людина не в змозі. Тож потрібні фахівці. Рекомендуємо звернутися в SEO-компанію «SeoTOP». Команда понад 15 років працює на ринку України, Росії, Казахстану та інших країн. Серед її клієнтів — сайти різних тематик від інтернет-магазинів товарів широкого вжитку до медицини та юридичних послуг.

Велика практика та постійне дослідження нововведень пошуковиків дозволяє виводити в ТОП навіть безнадійні на перший погляд ресурси. Потрібні сумлінні та досвідчені спеціалісти з просування сайтів — переходьте на сторінку «SeoTOP» та залишіть заявку. Експрес-аудит вашого сайту — у подарунок.