Деменція — це не одне захворювання, а кілька; кожне приводить до одного й того самого впливу; смерть пацієнта і дірка в сім'ї, оскільки кохана людина втрачається дуже рано і з болісною швидкістю.
Згідно з недавніми прогнозами, приблизно у кожної третьої людини, яка народилася сьогодні, протягом життя розвинеться деменція. В результаті в науковому співтоваристві виникло сильне прагнення розробити нові методи лікування хвороби, щоб у майбутньому можна було рятувати життя.
Поряд з цим також проводяться дослідження про те, чи існують якісь предмети повсякденного побуту, які можуть допомогти знизити чийсь ризик або повністю запобігти захворюванню.
"Кава може допомогти знизити ризик недоумства у літніх жінок. Висновки отримані після дослідження 6467 учасниць, які брали участь у дослідженні пам'яті. У дослідженні вивчалося, як на цих жінок у постменопаузі та старше 65 років впливав рівень споживання кофеїну, незалежно від того, чи це був чай, кава або солодкі напої.
Ті, хто споживав кофеїн вище за середнє, мали менше шансів бути діагностованими, ніж ті, хто споживав кофеїн нижче середнього", — кажуть лікарі.
З'являється все більше свідчень того, що споживання кофеїну є потенційно захисним фактором проти когнітивних порушень, враховуючи, що кофеїн також є дієтичним фактором, що легко модифікується, з дуже невеликою кількістю протипоказань. Хоча дослідження наголошує на потенційно захисному ефекті кофеїну на жіночий мозок, це не означає, що вживання кави, чаю або солодких напоїв з високим вмістом цієї речовини безумовно захистить мозок.
Ризик деменції не є миттєвою дією, швидше він розвивається з часом.